Informacje prasowe

Pobierz Jak wspierać miasta w ich rozwoju - seminarium Forum Rozwoju Lokalnego

O roli małych i średnich miast w rozwoju kraju będziemy rozmawiać podczas kolejnego seminarium odbywającego się w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. ZMP zaprasza przedstawicieli miast 27 września br. na spotkanie w formule online. Gospodarzem spotkania i realizatorem części prezentowanych rozwiązań będzie miasto Karlino.

informacje prasowe

Pobierz Konkurs Samorządowy Lider Zarządzania 2023 - Transformacja energetyczna miast

Związek Miast Polskich, w partnerstwie z Norweskim Związkiem Władz Lokalnych i Regionalnych, ogłosił 19 czerwca br. kolejną edycję konkursu dla miast. Tematyka konkursu SLZ 2023 dotyczy inicjatyw i działań podejmowanych przez samorządy miejskie na rzecz skutecznego wdrażania transformacji energetycznej miast, umożliwiającej osiągnięcie neutralności klimatycznej i utrzymanie jakości życia, w tym kompleksowej poprawy efektywności energetycznej z wykorzystaniem rozwiązań cyfrowych. Na zgłoszenia czekamy do 11 września br.

informacje prasowe

Pobierz Polityka finansowa miast w warunkach niepewności - zapraszamy na seminarium FRL

Tym razem to cykliczne spotkanie online pt. „Polityka finansowa miast w warunkach niepewności – doświadczenia, wyzwania, dobre praktyki z miast”, które odbędzie się jutro, 22 czerwca (czwartek) w godzinach od 10.00 do 13.00, poświęcimy obecnemu stanowi finansów JST na podstawie wykonania budżetów za 2022 r. Seminarium będzie kontynuacją wymiany doświadczeń z roku ubiegłego.

informacje prasowe

Pobierz Miasto dostępne dla wszystkich - zapraszamy na seminarium FRL

Co to znaczy miasto dostępne? Czy możliwe jest zagwarantowanie równego dostępu do usług miejskich, infrastruktury, przestrzeni publicznych wszystkim mieszkańcom - niezależnie od wieku, mobilności i umiejętności? Czy dostępność to moda, konieczność czy codzienność? Do rozmowy na ten temat zapraszamy podczas kolejnego seminarium online, które Związek Miast Polskich organizuje 25 maja br. (czwartek) w godz. 10.00-13.00 w ramach Forum Rozwoju Lokalnego.

informacje prasowe

Pobierz Kolejne spoty kampanii informacyjnej ZMP i UMP

ZMP oraz UMP ruszyły w lutym tego roku z szeroką kampanią informacyjną, rozpoczynając od spotu „Nasze drogie ciepło”, który był pierwszym materiałem filmowym w ramach inicjatywy dwóch organizacji zrzeszających miasta. Obecnie przedstawiamy dwa nowe - „Pstryczek od rządu, czyli nasz drogi prąd” oraz „Pstryczek od rządu i po kasie”.

informacje prasowe

Pobierz Liderzy Rozwoju i Liderzy Edukacji wyróżnieni

Podczas uroczystej Gali 20 kwietnia, czyli drugiego dnia Kongresu Małych i Średnich Miast, który jest organizowany przez Związek Miast Polskich wraz z miastem Chełm i Unią Miasteczek Polskich w dniach 19-21 kwietnia br. w Chełmie, zostały wyróżnione najbardziej aktywne miasta w kategoriach - Lider Rozwoju i Lider Edukacji.

informacje prasowe

Pobierz Rusza kampania informacyjna miast - spot „Nasze drogie ciepło”

Poprzez krótkie animowane spoty filmowe polskie miasta przedstawią najważniejsze problemy społeczno-gospodarcze dotykające mieszkańców i samorządy. 28 lutego w Senacie odbyła się konferencja prasowa ZMP i UMP zapowiadająca kampanię i premiera pierwszego spotu.

informacje prasowe

Pobierz Najlepsi w „otwartym rządzeniu”

Tychy, Lublin i Wrocław to „Samorządowi Liderzy Zarządzania 2022”. Podczas uroczystej gali 23 lutego w Tarnowie laureaci i wyróżnieni otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody. Wśród wyróżnionych są: Niepołomice, Starachowice, Zduńską Wolę, Ostrów Wielkopolski, Gliwice, Siemianowice Śląskie, Częstochowę, Kielce, Poznań, Łódź oraz Gdańsk (wyróżnienie specjalne).

informacje prasowe

Pobierz Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – seminarium FRL i Gala konkursu SLZ

23 i 24 lutego br. Związek Miast Polskich organizuje w Tarnowie wyjątkowe wydarzenie – dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania” złożoną z uroczystej Gali finałowej oraz seminarium Forum Rozwoju Lokalnego w formule hybrydowej.

informacje prasowe

Pobierz O zrównoważonej mobilności miejskiej na FRL

Związek Miast Polskich w ramach Forum Rozwoju Lokalnego (FRL) organizuje kolejne seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” pod tytułem „Zrównoważona mobilność miejska”. Spotkanie w formule online odbędzie się 26 stycznia 2023 r.

informacje prasowe