Informacje prasowe

Pobierz Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich wybrało nowe władze

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, został nowym prezesem Związku Miast Polskich. Delegaci z miast członkowskich Związku wybrali także jego Zarząd, Komisję Rewizyjną oraz przyjęli kierunki działania na najbliższy rok nowej kadencji samorządowej.

informacje prasowe

Pobierz Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich w Warszawie

W Zgromadzeniu uczestniczyć będzie około 250 przedstawicieli miast, w tym głównie burmistrzów i prezydentów, m.in. z: Warszawy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Wrocławia. Zgromadzenie Ogólne, które w tym roku ma charakter sprawozdawczo-wyborczy, zajmie się przyjęciem sprawozdań za rok 2023, podsumowaniem całej minionej kadencji oraz wyborami nowego prezesa i Zarządu Związku.

informacje prasowe

Pobierz Zaproszenie dla mediów na Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich w Warszawie

Związek Miast Polskich we wtorek, 18 czerwca zaprasza delegatów z miast członkowskich ZMP do Warszawy (Hotel Mercure Warszawa Centrum, ul. Złota 48/54) na XLVII Zgromadzenie Ogólne ZMP. Podsumujemy ostatni rok działalności Związku i całą kadencję, a delegaci wybiorą władze ZMP na kolejne 5 lat. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu przedstawicieli mediów. Zgromadzenie Ogólne, które w tym roku ma charakter sprawozdawczo-wyborczy, zajmie się przyjęciem sprawozdań za rok 2023, podsumowaniem całej minionej kadencji oraz wyborami nowego prezesa i Zarządu Związku.

informacje prasowe

Pobierz ZMP i Fundacja Miasto zapraszają miasta na Dni Samorządu Terytorialnego

27 i 28 maja 2024 r. zapraszamy nowo wybranych prezydentów i burmistrzów miast na dwudniową konferencję pn. „Wyzwania nowej kadencji”, podczas której zostaną omówione najważniejsze problemy stojące przed samorządem lokalnym oraz możliwości ich skutecznego rozwiązania.

informacje prasowe

Pobierz Liderzy Rozwoju i Liderzy Edukacji uhonorowani na Local Trends

Podczas wieczornej, poniedziałkowej gali na Local Trends 13 maja 2024 r. w Sopocie Związek Miast Polskich (ZMP) uhonorował 17 miast w dwóch kategoriach, przyznając im tytuły Lider Rozwoju i Lider Edukacji. Podstawą wyboru laureatów były wyłącznie dane ze statystyki publicznej, w tym administracyjnej, powszechnie dostępnej dla wszystkich JST.

informacje prasowe

Pobierz Kampania profrekwencyjna „Co byś zrobił/a na swoim miejscu. Zdecyduj 7 kwietnia”

Związek Miast Polskich i Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza przygotowały kampanię „Co byś zrobił/a na swoim miejscu. Zdecyduj 7 kwietnia”, która ma wesprzeć miasta w zachęcaniu ich mieszkańców do udziału w wyborach samorządowych i w promocji aktywnych postaw obywatelskich.

informacje prasowe

Pobierz Czy małe i średnie miasta wzmocniły swój potencjał rozwojowy?

Zapraszamy na seminarium z cyklu Forum Rozwoju Lokalnego pt. „Jak wspólnie wzmacniamy potencjał instytucjonalny średnich i małych miast w Polsce na rzecz wdrażania skutecznych lokalnych polityk rozwoju”, które odbędzie się online na platformie Clickmeeting 7 marca br. (czwartek) w godz. 11.00-14.45.

informacje prasowe

Pobierz Cyfryzacja szansą na rozwój miast – zapraszamy na seminarium FRL

Na finiszu Programu „Rozwój Lokalny” rozmawiamy o cyfrowych miastach. 8 lutego br. (czwartek w godz. 10.00-13.00) Związek Miast Polskich zaprasza na jedno z ostatnich już seminariów Forum Rozwoju Lokalnego online, które będzie poświęcone uruchamianiu i wykorzystywaniu potencjałów endogennych miast.

informacje prasowe

Pobierz Finanse miast w roku wyborów samorządowych

Zmianom politycznym po wyborach z 15 października 2023 r. towarzyszą zapowiedzi rozwiązania najpilniejszych problemów finansów samorządowych. Oczywiście w uchwalonym właśnie budżecie roku bieżącego są to wyłącznie działania ad hoc, jednak mające istotne znaczenie dla JST. Są to: adekwatny do wzrostu płac nauczycieli wzrost kwoty subwencji oświatowej oraz dotacji przedszkolnej, przywrócenie subwencji rozwojowej i wzrost dotacji na zadania zlecone

informacje prasowe

Pobierz O transformacji energetycznej na seminarium FRL

7 grudnia, w godz. 11.00-14.00, zapraszamy na Forum Rozwoju Lokalnego. Tym razem seminarium odbędzie się w Pile i będzie częścią międzynarodowej konferencji poświęconej transformacji energetycznej. Zapraszamy do udziału online w wydarzeniu

informacje prasowe