Kraków – Czas zabawy i celebrowania ważnych tradycji
Biało-niebieskie flagi z okazji święta Krakowa i święta Flagi Krakowa, Wielka Parada Smoków, święto Rodziny Krakowskiej, festiwale… Najbliższe tygodnie w Krakowie to czas wielu atrakcji, składających się na tegoroczną odsłonę Dni Krakowa.
Kraków-Dni_krakowa.jpg

Tradycja organizowania Dni Krakowa, czyli zebrania pod wspólnym szyldem imprez organizowanych w mieście na początku lata, sięga czasów przedwojennych. W 1936 r. Jerzy Dobrzycki, ówczesny szef miejskiej propagandy, zainicjował pierwsze Dni Krakowa – wydarzenie promujące miasto, które wówczas było nowatorskie na skalę europejską. Po latach Kraków wrócił do organizacji Dni Krakowa w formule nawiązującej do pierwotnych idei, z czego chętnie korzystają mieszkanki, mieszkańcy i odwiedzający miasto.

Miasto od lat zaprasza krakowianki, krakowian i gości do wspólnego świętowania w ramach Dni Krakowa. Na to przedsięwzięcie składa się tak wiele wydarzeń, takich jak festiwale, miejskie tradycje, koncerty, przedsięwzięcia artystyczne, zaproszenie do Magistratu, a także historyczne Święto Miasto Krakowa i Święto Flagi Miasta Krakowa, że z powodzeniem możemy nazywać je krakowskim karnawałem. Cieszę się, że po raz pierwszy będę brał udział w Dniach Krakowa jako prezydent miasta i zachęcam wszystkich do dołączenia do wspólnego świętowania – zaprasza Aleksander Miszalski, prezydent Krakowa.

Dni Krakowa to festiwal lubianych przez krakowian i gości imprez. Niektóre z nich mają wieloletnią, czasem nawet przedwojenną tradycję. To czas zabawy, a także celebrowania ważnych dla miasta tradycji.

Więcej informacji


POZOSTAŁE ARTYKUŁY