Niepodległa do hymnu! Zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada 2023!
Moja niepodległa, twoja niepodległa, nasza niepodległa! Uczcijmy razem fakt, że 105 lat temu Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada w samo południe zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego.
Kultura Oświata
Niepodległa_do_hymnu.jpg

NIEPODLEGŁA DO HYMNU 2023 – DOŁĄCZ DO AKCJI!

To już 6. edycja akcji „Niepodległa do Hymnu”. Jak co roku Biuro „Niepodległa” zaprasza do włączenia się we wspólne śpiewanie Hymnu Polski. Wykonajmy hymn wszyscy razem, bez względu na to gdzie będziemy, 11 listopada w samo południe. Od 2018 roku na mapę tego projektu regularnie wpisuje się około 1000 podmiotów, które zorganizowały już wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. W 2023 roku i wy zostawcie swój ślad na mapie!

Aby wziąć udział w akcji „Niepodległa do Hymnu” należy zaplanować wspólne śpiewanie, dodać wydarzenie na mapę za pomocą formularza online i 11 listopada 2023 o 12:00 zaśpiewać razem 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Może się to odbyć podczas oficjalnych uroczystości państwowych, jak i podczas wydarzeń lokalnych w kraju i za granicą, które radośnie obchodzą Święto Niepodległości. W poprzednich latach śpiewały z resztą Polski morsy podczas kąpieli w jeziorze Dywity, wędrowcy na szczycie Śnieżki, sportowcy i kibice na meczach siatkówki w kolejce PlusLigi, jak i goście wielu imprez i festynów na rynkach polskich miast i miasteczek.

Biuro Programu zaprasza do wykorzystania spotu zachęcającego do wspólnego świętowania i śpiewania hymnu 11 listopada w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”. Spot można opublikować na stronie internetowej lub/i w mediach społecznościowych.

Spot można udostępniać z:


Akcję „Niepodległa do Hymnu” Biuro „Niepodległa” zainicjowało w 2018 roku, w stulecie odzyskanie niepodległości. Wówczas wzięło w niej udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie! Od tamtej pory co roku uczestnicy akcji pokazują, że są jedną biało-czerwoną rodziną i świętują razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt. 

Więcej informacji na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-zaspiewajmy-razem-mazurka-dabrowskiego-11-listopada-2023/.


POZOSTAŁE ARTYKUŁY