7. edycja ECO-MIASTO
Od 21 do 25 września 2020 r. będzie trwać online Międzynarodowa Konferencja „Eco-Miasto 2020. Energia Zmian”.
Ochrona środowiska
ECOMIAST2020.jpg


Energia zmian - to hasło przyświeca samorządowcom, którzy podjęli starania o lepszą jakość życia w miastach w dobie kryzysu klimatycznego. O swoich projektach, dobrych praktykach, dylematach i wyzwaniach dyskutować będą podczas konferencji projektu Eco-Miasto w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, która swój początek ma 21 września i potrwa przez 5 dni. Podczas wydarzenia poznamy laureatów 7. edycji konkursu Eco-Miasto.

Eco-Miasto to ogólnopolski projekt organizowany przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa i internetowy dziennik Teraz Środowisko, którego ważną częścią jest konkurs dla polskich miast. Partnerami strategicznymi 7. edycji projektu są Renault Polska, Ceetrus, BNP Paribas oraz Fundacja Veolia.

Międzynarodowa Konferencja Eco-Miasto 2020. Energia zmian, organizowana jest we współpracy z miastem st. Warszawa. Wydarzenie jest projektem realizowanym w Partnerstwie SDGs „Razem dla Środowiska” oraz dofinansowanym ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Konferencja objęta została patronatem Ministerstwa Klimatu, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Rozwoju, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Związku Miast Polskich.

Tegoroczna konferencja różni się od tych znanych, z poprzednich lat. Innowacją jest przedłużenie wydarzenia na kolejne dni. Każdy panel będzie dotyczył innego zagadnienia, będą to kolejno: środowisko, ludzie, gospodarka i klimat. W panelach dyskusyjnych wezmą udział eksperci i praktycy, którzy podzielą się wiedzą m.in. o przeciwdziałaniu złej jakości powietrza, współpracy z mieszkańcami, gospodarce o obiegu zamkniętym czy lokalnych strategiach energetycznych.

Tak będą wyglądać poszczególne dni Międzynarodowej Konferencji „Eco-Miasto 2020. Energia Zmian”:

I DZIEŃ KONFERENCJI (21 września) – pierwszego dnia konferencji będą miały miejsce: przemówienie inauguracyjne oraz debaty wprowadzające na temat kryzysu klimatycznego oraz neutralności klimatycznej; zwieńczeniem pierwszego dnia będzie ceremonia przyznania nagród dla samorządów wyróżnionych w kategoriach konkursowych.
II DZIEŃ KONFERENCJI (22 września) – poruszone zostaną kwestie jakości powietrza i synergii między miejskimi politykami wobec smogu i klimatu, a także błękitno-zielonej infrastruktury miejskiej.
III DZIEŃ KONFERENCJI (23 września) – panel dyskusyjny skupiony będzie wokół miejskich kampanii budujących świadomość ekologiczną oraz odpowiedzialnego wykorzystanie danych publicznych i nowoczesnych metod partycypacji społecznej.
IV DZIEŃ KONFERENCJI (24 września) – zaproszeni paneliści dyskutować będą na temat efektywność miejskich i metropolitalnych systemów transportowych oraz gospodarki o obiegu zamkniętym.
V DZIEŃ KONFERENCJI (25 września) – omówione zostaną kwestie związane z efektywnością energetyczną i lokalnymi strategiami energetycznymi.

Transmisja online z pierwszego dnia konferencji dostępna będzie dla wszystkich zainteresowanych, bez potrzeby rejestracji. Transmisja na żywo z Centrum Nauki Kopernik dostępna będzie w języku polskim i angielskim.

Udział w panelach dyskusyjnych zaplanowanych na kolejne dni dostępny będzie po wcześniejszej rejestracji za pomocą aplikacji Zoom.

Całościowa agenda i linki rejestracyjne są dostępne pod adresem https://www.eco-miasto.pl/miedzynarodowa-konferencja-eco-miasto-2020/

Więcej informacji


POZOSTAŁE ARTYKUŁY