Forum Innowacyjnego Transportu
Jak rozwijać miejską sieć ładowania pojazdów elektrycznych? O tym będzie mowa na Forum Innowacyjnego Transportu, które odbędzie się na platformie Zoom 3 czerwca br.
Transport
auta_elektryczne-2.jpg

Nadszedł czas, aby podjąć dyskusję, w jaki sposób powinniśmy rozwijać sieci ładowania pojazdów elektrycznych w polskich miastach dla użytkowników nieposiadających możliwości ładowania w miejscu zamieszkania czy w miejscu pracy.

Organizator Forum - Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych – pragnie zainicjować dyskusję na ten temat podczas najbliższego spotkania Forum Innowacyjnego Transportu, które odbędzie się w formule online na platformie Zoom w dniu 3 czerwca br. w godz. 11:00 – 12:30. www.fppe.pl

Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak radzą sobie z tymi kwestiami samorządy trzech europejskich miast. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną kluczowe wnioski z najnowszego raportu Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych, zawierającego analizę polityk miejskich w obszarze miejskiej infrastruktury ładowania. W raporcie przeanalizowano zarówno model rozwoju infrastruktury ładowania w jednej z największych metropolii naszego kontynentu jaką jest Londyn, ale też miast mniejszych, takich jak stolica Norwegii, Oslo, czy holenderski Utrecht. Na podstawie analizy tych trzech ośrodków organizatorzy Forum przygotowali także rekomendacje dla polskich samorządowców.

Raport można pobrać ze strony: https://fppe.pl/raport-jak-rozwijacmiejska-infrastrukture-ladowania-pojazdow-elektrycznych.

Gościem specjalnym najbliższego spotkania Forum Innowacyjnego Transportu będzie pani Katarzyna Gruszecka-Spychała, Wiceprezydentka Gdyni - miasta, które jako jedno z nielicznych w całości i terminowo zakończyło realizację miejskiego planu budowy ogólnodostępnych punktów ładowania. Uczestnicy dowiedzą się, jak przebiegał proces opracowania, uzgadniania i wdrażania planu budowy w Gdyni oraz czy inne miasta mogą wykorzystać doświadczenia zdobyte przez gdyński samorząd. Infrastruktura będzie musiała powstać, to nie ulega wątpliwości. Pytanie brzmi, jak wartościową infrastrukturę uda się wybudować pod presją czasu i bez dopasowanych do lokalnych potrzeb i możliwości planów. O tym trzeba myśleć już dzisiaj. Bez długofalowej, przemyślanej, polityki miejskiej infrastruktura będzie powstawać tam, gdzie będzie najłatwiej ją wybudować – ale to nie zawsze oznacza miejsce, w którym będzie najbardziej potrzebna.

Udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji, której można dokonać na stronie https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZ0ufuGopjgoEt2IUF9BRc2KCm6o_71d4Kpx

Spotkanie będzie rejestrowane wyłącznie na potrzeby własne Fundacji i nie będzie transmitowane czy publikowane w całości lub jego fragmentach.

Projekt programu spotkania znajduje się w załączniku.

Pytania w kwestiach technicznych i organizacyjnych należy kierować do Jacka Mizaka, tel. 728 990 990 e-mail: jacek.mizak@fppe.pl.

Załączniki:
Zaproszenie i program Forum


POZOSTAŁE ARTYKUŁY