Krotoszyn - Wizyta delegacji Japonii
Od 23 do 26 listopada br. Krotoszyn gościł delegację z Japonii. 24 listopada br. w odbyło się podpisanie oficjalnego Potwierdzenia Planów Rozwoju oraz druga edycja Festiwalu Japońskiego pod patronatem honorowym Ambasady Japonii w Polsce.
Krotoszyn_Japonia_2.jpeg
fot. www.krotoszyn.pl

Była to kolejna wyjątkowa okazja do utrzymania i wzmocnienia przyjaznych stosunków pomiędzy Krotoszynem a Okinoshimą. W składzie delegacji byli: Kōsei Ikeda - burmistrz Okinoshimy, Kōichi Notsu - przewodniczący Komisji Edukacji Okinoshimy, Noboru Torii - naczelnik Wydziału Handlu, Przemysłu i Turystyki, Taiyō Fujino - pracownik ww. wydziału, Takuya Saito - dyrektor Cregio Partners oraz Izabela Raczyńska - tłumaczka mieszkająca na co dzień w Okinoshimie.

Podczas uroczystego spotkania w Urzędzie miało miejsce podpisanie oficjalnego Potwierdzenia Planów Rozwoju Współpracy. Swoje podpisy pod dokumentem złożyli burmistrzowie Kōsei Ikeda oraz Franciszek Marszałek. Delegacja z Japonii przekazała także kolejne datki na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Goście z Okinoshimy byli w Krotoszynie gminie w dniach 23-26 listopada br. W tym czasie odwiedzili wiele miejsc, m.in. Szkołę Podstawową nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich wraz z Halą Sportowo-Widowiskową, Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej, Nadleśnictwo Krotoszyn, krotoszyńskie Błonie z nowo powstającym dohyo, Rynek i Muzeum. Uczestniczyli także w drugiej edycji Festiwalu Japońskiego w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej. 

Podczas tego Festiwalu 24 listopada br. wyświetlono występu zespołu ludowego z Okinoshimy i uroczyście podsumowano konkurs plastyczny „Moja podróż do Japonii”. W bibliotece tego dnia odbyły się dodatkowo liczne warsztaty, m.in. z tworzenia latawców, kaligrafii imion i pisania kanji po japońsku, czy też dla nieco bardziej wymagających - warsztaty z Suiboku-ga, czyli z techniki malowania tuszem. Festiwal wzbogaciły prelekcje i wykłady: „Znaczenie ryżu w kulturze Japonii” oraz „Przyjaźń polsko-japońska jako podstawa do budowania relacji dwustronnych, czyli o zabawnych wydarzeniach z historii relacji między Polską a Japonią”. Podczas wykładu dr Olgi Barbasiewicz miała miejsce promocja książki pt. „Ocaleni w Azji Wschodniej. Działalność państwa polskiego w latach 1940-1945 na rzecz obywateli RP - uchodźców w Japonii i Szanghaju”. Wydarzeniu towarzyszyły także liczne wystawy o tematyce japońskiej. Więcej - https://www.krotoszyn.pl/aktua...

Więcej informacji


POZOSTAŁE ARTYKUŁY