Sawanna to projekt, który na trzech ogromnych wybiegach połączy kilka gatunków zwierząt afrykańskich, m.in. zebry, żyrafy i afrykańskie ptaki. Podziemne zoo natomiast umożliwi poznawanie zwierząt, które na co dzień żyją pod powierzchnią gruntu.
Teren sawanny zostanie podzielony na trzy strefy, a wybiegi będą się wzajemnie przenikać. Zwiedzający skorzystają ze specjalnych kładek, przerzuconych ponad przejściami dla zwierząt. To właśnie dzięki nim goście zoo będą mieli wrażenie, że różne gatunki stworzeń są niemal na wyciągnięcie ręki i poczują się jak na afrykańskim safari. Trasa zwiedzania sawanny będzie przebiegać przez punkty widokowe na różnych wysokościach, co umożliwi lepszą obserwację interakcji między połączonymi gatunkami.
– Chcemy, aby na wspólnym wybiegu zamieszkały zebry, żyrafy, gazele i strusie. W części „półpustyni” ich sąsiadami będą kudu małe, dikdiki, guźce, mangusty i adaksy. W ramach inwestycji powstanie także woliera ptaków afrykańskich. Przebywać w niej będą m.in. dławigady, marabuty, sekretarze i dzioborożce abisyńskie – zapowiada Tomasz Jóźwik z zarządu łódzkiego zoo.
Drugą ważną i równie spektakularną inwestycją łódzkiego ogrodu będzie budowa podziemnego zoo. Żeby zobaczyć wszystkie niesamowite zwierzęta, trzeba będzie oczywiście zejść… pod ziemię. Przechadzając się korytarzami takimi jak w kopalni lub jaskini, zobaczymy zwierzęta z niemal każdego zakątka globu. Będą to m.in. mrówniki, wombaty, chomiki europejskie, węże i trzmiele podziemne.