W prace Partnerstwa zaangażowane są miasta (m.in. Utrecht, Tampere, Ostrawa, Lizbona, Rzym), regiony (m.in. region stołeczny Brukseli czy województwo mazowieckie); instytucje i organizacje (m.in. KE, Europejski Bank Inwestycyjny, European Urban Knowledge Network, KE) oraz krajowe władze centralne (ze strony Polski jest to Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej).
W ramach Partnerstwa określono cztery podtematy związane z zazielenianiem przestrzeni miejskiej:
- finansowanie,
- systemy wskaźników,
- wdrażanie zielonej infrastruktury i rozwiązań opartych na przyrodzie oraz
- metodologia ilościowego określania zapotrzebowania na zieloną infrastrukturę na poziomie lokalnym.
To na tych zagadnieniach koncentruje się badanie. Celem ankiety jest zebranie informacji dotyczących głównych wyzwań związanych z wymienionymi zagadnieniami oraz wypracowywanych rozwiązań.
Niniejsza ankieta jest kluczowym krokiem w przygotowaniu przez Partnerstwo planu działania, w którym zostaną ujęte konkretne środki wspierające władze miejskie w radzeniu sobie z trudnościami w obszarze zazieleniania miast. Udzielone przez Państwa odpowiedzi będą podstawą do określenia, jakie działania należy podjąć i jak je rozwijać, tak aby odpowiedzieć na potrzeby miast poprzez lepsze stanowienie prawa, lepsze finansowanie i lepszą znajomość tematu (better regulation, better funding, better knowledge).
Poniżej znajduje się link do ankiety:
https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/GCSurveyUrbanAuthorities
Ankieta została przygotowana w języku angielskim, w narzędziu EUSurvey. Istnieje możliwość zapisania szkicu ankiety i powrotu do jej wypełniania po przerwie.
Ankietę można wypełniać do 31 stycznia 2024 r.
Przekazujemy również link do informacji o badaniu, opublikowanej na stronach poświęconych Agendzie Miejskiej dla UE oraz Partnerstwom: