Ruszyła II tura naborów 2024 w Programie Digital Europe
Na uczestników czeka ponad 210 mln euro na projekty transformacji cyfrowej w Europie. Wnioski można składać od 4 lipca, na takie obszary jak Sztuczna Inteligencja, Cyberbezpieczeństwo, Zaawansowane umiejętności cyfrowe, Wdrażanie technologii.
729x308.png

Krajowy Punkt Kontaktowy dla Programu Digital Europe (Cyfrowa Europa) informuje o możliwościach uczestnictwa w naborach i projektach finansowanych z unijnego programu na rzecz transformacji cyfrowej Europy.

Program realizuje europejską wizję cyfrowej transformacji sektora publicznego oraz biznesu. Digital Europe się rozwija. Cześć tematów, na które KE chce przeznaczyć środki w nowych naborach to kontynuacja poprzednich naborów oraz działań legislacyjnych i strukturalnych, takich jak powołanie odpowiednich instytucji , które realizują określone zadania oraz pierwszych EDIC (konsorcja na rzecz europejskiej infrastruktury cyfrowej).

Od 4 lipca można składać wnioski w ramach naborów, które dotyczą prawie wszystkich obszarów tematycznych programu:

  • Sztuczna Inteligencja,
  • Cyberbezpieczeństwo,
  • Zaawansowane umiejętności cyfrowe,
  • Wdrażanie technologii cyfrowych.

Dodatkowo opublikowano nabory z obszaru Półprzewodniki.

W następujących naborach można składać wnioski do 21 listopada 2024:

  • Rozwój zaawansowanych umiejętności cyfrowych (budżet: 55 mln euro)

Celem tego naboru jest opracowanie i realizację programów kształcenia wyższego, nabór skierowany jest przede wszystkim do uczelni wyższych.

  • Stworzenie ekosystemu połączonych w sieć Local Digital Twins w UE (budżet: 20 mln euro)

Nabór stanowi kontynuację działań dot. wspierania miast i społeczności we wdrażaniu cyfrowych platform danych oraz tworzeniu cyfrowych bliźniaków. Zadanie będzie realizowane w formule finansowania kaskadowego zarządzanego przez wybrane w wyniku naboru konsorcjum międzynarodowe. Zaplanowany na 16 września dzień informacyjny dla naboru będzie również okazją do networkingu: Link do wydarzenia.

  • Finansowanie dla realizacji projektów wielokrajowych (Multi-Country Projects) (budżet: 25 mln euro)

Realizacja wielkoskalowych Multi-Country Projects oparta jest na zapisach dokumentu unijnego Droga ku cyfrowej dekadzie i wymaga zaangażowania jak najwięcej krajów.

  • Wsparcie hubów mających za zadanie walkę ze zjawiskiem dezinformacji (European Digital Media Observatory) (budżet: 8 mln euro)

Polska została objęta działaniem hub-u pn. CEDMO (Central European Digital Media Observatory).

Więcej informacji


POZOSTAŁE ARTYKUŁY