Współpraca z partnerami z zagranicy podczas COVID-19 - ANKIETA
Zachęcamy miasta do wypełnienia krótkiej ankiety na temat współpracy polskich miast z partnerami za granicą. Jak „koronakryzys” wpłynął na tą kooperację i jakie powstały nowe jej formy i sposoby.
Ostr_w_Wlkp-15_lat_w_UE.jpg
fot. umostrow.pl

Ostatnie miesiące w związku z sytuacją epidemiczną postawiły nas wszystkich przed licznymi wyzwaniami. Dotyczyły one wielu dziedzin, także współpracy zagranicznej. Programy wymian, wizyty, spotkania i warsztaty, które tworzyły różnorodny krajobraz partnerstw samorządowych nagle musiały zostać zawieszone, odłożone lub przekształcone. Tak jak i w innych obszarach, tak i w tym, z pewnością niektóre inicjatywy nabrały jednak innych, nowych kształtów, a kooperacja mogła być kontynuowana. Być może wypracowaliście Państwo nowe formaty współpracy z partnerami z innych krajów. Jesteśmy ciekawi, jak ta współpraca się ułożyła.

Związek Miast Polskich, Instytut Spraw Publicznych z Warszawy oraz Deutsches Polen-Institut z Darmstadt (Niemiecki Instytut Spraw Polskich) od miesięcy badają kooperację polskich i niemieckich miast. W połowie października opublikujemy wyniki tego badania. Chcielibyśmy uzupełnić nasz projekt o wnioski z aktualnej sytuacji. Szczególnie cenne są dla nas przykłady kontaktów podczas „koronakryzysu”. Mogą one zainspirować innych, jak skutecznie współpracować w tym specyficznym czasie. Chętnie zaprezentujemy je, wymieniając Państwa samorząd (jeśli będzie taka Państwa wola) w krótkim tekście i podczas debaty online w październiku (zaproszenie dotrze wkrótce).
W tym celu będziemy wdzięczni za krótkie odpowiedzi na poniższe pytania do 3 września pod linkiem http://bit.ly/wspolpraca2020. Wypełnienie ankiety nie potrwa dłużej niż 10 minut.

W razie pytań do Państwa dyspozycji pozostaje dr Agnieszka Łada z Deutsches Polen-Institut lada@dpi-da.de, 0049 6151-4202-26.

Jeśli chcieliby Państwo przesłać link swoim partnerom z Niemiec, ankieta w języku niemieckim znajduje się pod linkiem: http://bit.ly/Zusammenarbeit2020


POZOSTAŁE ARTYKUŁY