Żywiec zaprasza samorządowców na webinary
Jak przygotować dobry projekt publiczny? Co to jest idea smart city? Jak nasze miasta będą wyglądały w przyszłości? Czego od nowoczesnych miast oczekują młodzi? Na te m.in pytania uczestnicy znajdą odpowiedzi w tym tygodniu podczas webinarów.
Theatre_hall__4_.jpg

Szkolenia upowszechniające wiedzę odbywają się w ramach projektu pn. „SMART ŻYWIEC – (r)ewolucja” realizowanego przez miasto Żywiec. Adresowane są głównie do pracowników instytucji samorządowych, ale do udziału zaproszeni są również wszyscy mieszkańcy Żywca oraz osoby związane z miastem zawodowo bądź poprzez swoje zainteresowania. Żeby wziąć w nich udział nie trzeba nawet wychodzić z domu, wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu.

Webinary prowadzą pracownicy naukowi, specjaliści z zakresu funkcjonowania samorządu oraz pedagodzy.

Cykl rozpoczął się w miniony piątek, 15 stycznia od wyjaśnieniaCzym są fundusze EOG? Jak zmieniają nasze miasto?”
Do końca tygodnia pozostały jeszcze trzy spotkania online:

16.01.2024 r. godz. 12.00
Młodzi zmieniają świat, czyli inne spojrzenie na lokalną rzeczywistość.
Paweł Żygliński nauczyciel klas wojskowych, twórca Szkoły Przetrwania dla młodzieży, animator w codziennej pracy z młodzieżą.

https://zoom.us/webinar/register/WN_suV_kda7QQig8Ldw5350dA

18.01.2024 r. godz. 12.00
Czego… nie będzie w przewodniku dobrych praktyk, czyli jak uniknąć błędów w działaniu
Wiesława Kwiatkowska, Łukasz Strutyński - doradcy Związku Miast Polskich, eksperci ds. samorządu terytorialnego.

https://zoom.us/webinar/register/WN_qVZmtfh4SRKQYhE-uI1I6A

19.01.2024 r. godz. 12.00
Żywiec 2074. Jak miasto może wyglądać za 50 lat
dr Bogna Kietlińska socjolożka i historyczka sztuki. Pracuje w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane z: socjologią i antropologią miasta, etnografią wielozmysłową i socjologią przyjemności. Specjalizuje się w metodologii badań jakościowych.
Tymon Radwańskisocjolog, dziennikarz, doświadczenie zdobywał między innymi w Deloitte i Agorze. Wieloletni działacz i członek zarządu stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

https://zoom.us/webinar/register/WN_UOhZiDz2T42tO71K8S644w

Jak wziąć w nich udział?
To proste. Wystarczy kliknąć link widniejący pod interesującym Państwa webinarem i wypełnić formularz uczestnictwa. W następnym kroku otrzymają Państwo link do szkolenia, który połączy Państwa z wydarzeniem online odbywającym się na żywo na platformie ZOOM. Wystarczy posiadać komputer lub telefon z dostępem do internetu. Rejestrację uczestników zamykamy na godzinę przed rozpoczęciem webinaru. Udział w szkoleniach oczywiście jest bezpłatny.

Podyskutujmy na grupie
To nie koniec. Dodatkowym elementem każdego z webinarów będzie grupa dyskusyjna dla uczestników, tematycznie związana z przedmiotem szkolenia. Uczestnicy za pośrednictwem komunikatora WhatsApp, będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat poruszanych zagadnień oraz wymienić się opiniami.