Aktualizacja informacji o wizytach studyjnych zagranicznych
W związku ze zbliżającym się zakończeniem projektu doradczego przekazujemy aktualne informacje dotyczące zagranicznych wizyt studyjnych.
Wizyty_studyjne_zagraniczne.JPG

W związku ze zbliżającym się zakończeniem projektu „Przeprowadzenie działań szkoleniowo-doradczych oraz analitycznych w obszarze budowania zdolności administracyjnych w zakresie zielonej i energetycznej transformacji na rzecz administracji lokalnej”, realizowanego przez Climate-KIC i Związek Miast Polskich oraz finansowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach środków z Krajowego Planu Odbudowy, pragniemy przekazać aktualne informacje dotyczące organizowanych zagranicznych wizyt studyjnych.

Dotychczasowy przebieg wizyt

Plan wizyt studyjnych ulegał w trakcie realizacji projektu istotnym modyfikacjom. Początkowo planowano wyjazdy do: Barcelony, Oslo, Rygi, Eindhoven, Glasgow, Florencji i Lizbony. W toku przygotowań część z miast musiała zostać wykreślona z uwagi na ograniczoną dostępność partnerów lokalnych oraz brak możliwości zapewnienia adekwatnego programu wizyty.

Ostatecznie zagraniczne wizyty studyjne odbyły się w następujących miastach:

  • Barcelona – styczeń 2025,
  • Oslo – kwiecień 2025,
  • Ryga – kwiecień 2025,
  • Lubljana – maj 2025.
  • Sofia - 1–5 czerwca 2025,
  • Lizbona – 15-19 czerwca 2025 – rekrutacja zakończona,
  • Stambuł - 22–26 czerwca 2025 – rekrutacja zakończona.

Zasady rekrutacji

W trosce o przejrzystość i równy dostęp do informacji, wszystkie ogłoszenia dotyczące rekrutacji na wizyty studyjne – w tym linki do formularzy zgłoszeniowych – publikowane są na stronie internetowej Związku Miast Polskich.

Formularze rejestracyjne są dostępne przez ok. 3 dni i są automatycznie dezaktywowane po zapełnieniu limitu miejsc (ok. 25 osób, w tym osoby na liście rezerwowej). O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń, osoby, które nie zostały zakwalifikowane, otrzymują informację mailową oraz – w miarę dostępności – możliwość rejestracji na inne wizyty.

Przypominamy, że ze względu na duże zainteresowanie udziałem we wszystkich wizytach, obowiązuje zasada maksymalnie jednej osoby z danej organizacji lub instytucji.

Działanie realizowane jest w ramach projektu:

Przeprowadzenie działań szkoleniowo-doradczych oraz analitycznych w obszarze budowania zdolności administracyjnych w zakresie zielonej i energetycznej transformacji na rzecz administracji lokalnej. Zadanie związane z realizacją Inwestycji G1.1.4 – Wsparcie dla instytucji wdrażających reformy i inwestycje w ramach REPowerEU (KPO) – wskaźnik G8G.


POZOSTAŁE ARTYKUŁY