Seminarium będzie kontynuacją wymiany doświadczeń z roku ubiegłego. Będzie to okazja do rozmowy o obecnym stanie finansów JST na podstawie wykonania budżetów za 2022r. Zapoznamy się także z dobrymi praktykami wykorzystania i znaczeniem danych społeczno-ekonomicznych w planowaniu finansowym na podstawie Monitora Rozwoju Lokalnego. Będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania o minimalizowanie ryzyka w planowaniu finansowym, a także o to w jaki sposób można szacować koszty usług publicznych.
Przedstawiciele Sieci Wymiany Doświadczeń (Empirie) podzielą się swoimi doświadczeniem w zakresie zastosowania faktoringu do realizacji inwestycji, scenariuszowego ujęcia strategii finansowej oraz znaczenia informacji w zarządzaniu projektami z perspektywy kierownika projektu oraz skarbnika miasta.
22 czerwca (czwartek) o godzinie 10.00 spotkamy się online na kolejnym Forum Rozwoju Lokalnego pt. „Polityka finansowa miast w warunkach niepewności – doświadczenia, wyzwania, dobre praktyki z miast”.
Prosimy o rejestrację swojego udziału w seminarium na platformie Clickmeeting wyłącznie poprzez formularz internetowy: https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.com/seminarium-frl-35/register w terminie do 21 czerwca br.
Indywidualny link do udziału w seminarium otrzymacie Państwo mailowo na adres wskazany w formularzu w potwierdzeniu rejestracji.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na skrzynkę mailową seminariafrl@zmp.poznan.pl.
W załączeniu Program seminarium.
Przypomnijmy, że cykl seminariów jest realizowany w ramach Programu „Rozwój Lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Forum Rozwoju Lokalnego to uruchomiona przez ZMP otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.