Partnerem strategicznym Partnerskiej Inicjatywy Miast w edycji na lata 2021-2023 jest Bank Światowy. Eksperci z Banku Światowego nie tylko będą się dzielić specjalistyczną wiedzą i koordynować sieciową współpracę miast, ale będą także doradzać w przygotowywaniu rozwiązań dostosowanych do potrzeb miast w zakresie tematycznym objętym przez nową edycję PIM.
Partnerska Inicjatywa Miast jest jednym z projektów strategicznych zaproponowanych w Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, przyjętej przez Radę Ministrów w 2017 roku - kluczowym dokumencie w zakresie kształtowania polityki państwa w perspektywie średnio i długookresowej.
Obszary tematyczne obecnej edycji PIM:
- Miasto cyfrowe
- Miasto inicjatyw PPP (Partnerstwa Publiczno-Prywatnego)
- Miasto zielone
Do udziału w projekcie mogą aplikować miejscowości posiadające status miejski czyli:
- miasta na prawach powiatu,
- gminy miejskie,
- gminy miejsko-wiejskie.
Miasta zainteresowane udziałem w projekcie mogą zgłaszać chęć swojego udziału poprzez wypełnienie i przesłanie do MFiPR, za pośrednictwem ePUAP załączonego poniżej formularza wniosku o uczestnictwo w PIM (formularz aplikacyjny), opatrzonego podpisem kwalifikowalnym. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisu nie wynika z obowiązujących przepisów prawa, należy załączyć stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument delegujący upoważnienie.
Wszystkie złożone dotychczas wnioski zostaną rozpatrzone, istnieje jednak możliwość ich uzupełnienia lub dopracowania i przesłania ponownie. Warunki uczestnictwa w projekcie pozostają bez zmian.
Termin nadsyłania wniosków upływa w dniu 2 listopada 2021 r. Wnioski nadesłane po tym terminie nie będą rozpatrywane.
W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt: pim@mfipr.gov.pl.
Wszyscy Wnioskodawcy zostaną poinformowani o wynikach naboru w drodze korespondencji elektronicznej. Od wyników naboru nie przysługuje odwołanie.
1. Zasady przygotowania i prowadzenia Partnerskiej Inicjatywy Miast w edycji na lata 2021-2023
Zasady__PIM_2021-2023.pdf 0.33MB