Webinar o monitorowaniu wód opadowych w mieście
RETENCJAPL Sp. z o. o. zaprasza na bezpłatny webinar „Dlaczego wodociągi i zarządcy sieci powinni monitorować wody opadowe?”, który odbędzie się 22 maja w godz. 10:00-11:30.
Webinar.png

To kolejny webinar z udziałem firm Aquanet Retencja oraz RetencjaPL poświęcony tematyce monitorowania wód opadowych. 

Dlaczego wodociągi i zarządcy sieci powinni monitorować wody opadowe?

22 maja (środa), godzina 10:00 – 11:30!

LINK DO REJESTRACJI: https://livewebinar.com/105-38...

Webinar będzie kontynuacją dyskusji rozpoczętej podczas tegorocznej edycji konferencji Stormwater Poland na temat monitoringu wód opadowych w mieście.

W pierwszej części spotkania przedstawiciel firmy RetencjaPL Karol Mikołajewski omówi dlaczego miasta powinny mierzyć opady, jak zaplanować i zbudować system monitoringu, jakie urządzenia wykorzystać i jak przetwarzać dane.

W drugiej części spotkania przedstawiciel firmy Aquanet Retencja Dominik Zajączkowski opowie o tym, w jaki sposób został stworzony system monitoringu w Poznaniu oraz do czego wykorzystywane są dane opadowe.

Podczas webinaru zostaną omówione następujące kwestie:

• pozyskiwaniu szczegółowych danych (sumy minutowe) o opadzie na potrzeby modelu hydraulicznego zlewni kanalizacji deszczowych w Poznaniu,

• promocji działań i zwiększaniu świadomości społecznej na temat opadów,

• współpracy z jednostkami naukowo-badawczymi.

Przekazane informacje będą przydatne zarówno dla osób dopiero planujących monitoring deszczu w mieście, jak i dla posiadaczy urządzeń pomiarowych, którzy chcą usprawnić lub ulepszyć swój system.

Zachęcamy do wzięcia udziału w webinarium, podczas którego będzie można zdobyć wiedzę i doświadczenie zdobytą podczas instalacji urządzeń pomiarowych w wielu polskich miastach.


POZOSTAŁE ARTYKUŁY