Cyfryzacja szansą na rozwój miast – zapraszamy na seminarium FRL
Na finiszu Programu „Rozwój Lokalny” porozmawiamy o cyfrowych miastach. 8 lutego Związek Miast Polskich zaprasza na jedno z ostatnich już seminariów Forum Rozwoju Lokalnego poświęconych uruchamianiu i wykorzystywaniu potencjałów endogennych miast.
grafa-frl-40-WWW-1920x1080.jpg

Zapraszamy na seminarium Forum Rozwoju Lokalnego pt. Cyfrowe miasta w cyfrowej Polsce na finiszu Programu „Rozwój Lokalny”, które odbędzie się 8 lutego br. w formule online. Program seminarium w załączeniu.

Podczas forum skupimy się na dzieleniu się cennymi doświadczeniami oraz sprawdzonymi praktykami w zakresie cyfryzacji miast, która jest nie tylko wyzwaniem technologicznym czy organizacyjnym, ale przede wszystkim szansą na zrównoważony rozwój miast różnej wielkości. Przedstawimy jak zawsze przykłady udanych projektów, skupiając się tym razem na takich, które wykorzystują potencjał cyfrowy do rozwoju usług miejskich, poprawy komunikacji z mieszkańcami i efektywnego zarządzania zasobami miasta.

Nasi eksperci opowiedzą, jak otwarte dane i urbanlaby mogą stymulować innowacyjność i wspierać tworzenie inteligentnych rozwiązań miejskich, które odpowiadają na rzeczywiste potrzeby mieszkańców. Przyjrzymy się także, w jaki sposób narzędzia cyfrowe mogą skutecznie przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu, poprzez ułatwienie dostępu do usług publicznych, edukacji, a także poprawiać jakość życia w miastach. Ważną kwestią, która zostanie poruszona podczas spotkania, będą źródła finansowania cyfryzacji w najbliższych latach.

Prosimy o rejestrację swojego udziału w seminarium wyłącznie poprzez formularz internetowy https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.com/seminarium-frl-40/register w terminie do 6 lutego br. Indywidualny link do udziału w seminarium otrzymacie Państwo mailowo na adres wskazany w formularzu w potwierdzeniu rejestracji.

W przypadku jakichkolwiek pytań uprzejmie prosimy o kontakt na skrzynkę mailową seminariafrl@zmp.poznan.pl .

Przypominamy, że cykl Forum Rozwoju Lokalnego jest realizowany w ramach Programu „Rozwój Lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w III edycji Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Załączniki:
Zaproszenie
Program seminarium


POZOSTAŁE ARTYKUŁY