O polityce miejskiej w nowej perspektywie finansowej, w kontekście ZIT
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Komitet Regionów zapraszają na webinaria „Polityka miejska i Europejski Zielony Ład a wieloletnie ramy finansowe UE” z podziałem na województwa.
logo-KE.jpg

Komisja Europejska i Europejski Komitet Regionów we współpracy z Dziennikiem Gazetą Prawną zapraszają na cykl webinariów poświęconych polityce miejskiej w nowej perspektywie finansowej, zwłaszcza w kontekście Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) – czyli projektów, które wiele samorządów realizuje wspólnie. Cykl 3 webinariów odbywa się pt. „Polityka miejska i Europejski Zielony Ład a wieloletnie ramy finansowe UE”. 

Nowa perspektywa finansowa UE na lata 2021-2027 opierać się będzie m.in. na założeniach Europejskiego Zielonego Ładu – planu działania na rzecz zrównoważonego rozwoju Unii Europejskiej. Realizacja planu będzie wymagać podjęcia wyzwań związanych z klimatem i środowiskiem we wszystkich obszarach polityki europejskiej i krajowej. Ambitnym celem Europejskiego Zielonego Ładu jest unowocześnienie europejskiej gospodarki, zmniejszenie jej zapotrzebowania na zasoby i zwiększenie jej konkurencyjności. Gospodarka nie funkcjonuje w oderwaniu od środowiska lokalnego i lokalnych społeczności. Jej rozwój, podobnie jak rozwój społeczny, wymaga wsparcia na rzecz nowoczesnego, nisko- i zeroemisyjnego transportu, klimatu wolnego od zanieczyszczeń oraz zaawansowanych usług dla mieszkańców miast i otaczających ich mniejszych gmin, jak również dla biznesu.

Unia Europejska podejmując wyzwanie, jakim jest wprowadzenie Europejskiego Zielonego Ładu, upatruje w strategii szansę na skierowanie Europy na tory dynamicznego rozwoju technologicznego i społecznego. Osiągnięcie celów Europejskiego Zielonego Ładu będzie wiązało się z realnymi zmianami dla Unii Europejskiej, jej państw członkowskich oraz regionalnych i lokalnych społeczności. Kierunek tych zmian i sposób ich osiągnięcia w wymiarze lokalnym, w oparciu o ZIT i w zgodzie z założeniami programowymi budżetu UE na lata 2021-2027, będzie przedmiotem prezentacji i debat podczas cyklu trzech webinariów.

Pierwsze webinarium będzie dotyczyć województwa łódzkiego i odbędzie się 28 maja br.  Kolejne województwa śląskiego - 10 czerwca br. (program już dostępny na stronie) oraz zachodniopomorskiego - 14 czerwca br.

Transmisja na żywo: 

www.gazetaprawna.pl

www.facebook.com/komisjaeuropejska

www.facebook.com/gazetaprawnapl


Więcej informacji

Załączniki:
Program dla województwa łódzkiego


POZOSTAŁE ARTYKUŁY