Stalowa Wola - Praca nad rozwojem wspólnie z młodymi
W Stalowej Woli trwają intensywne prace nad nową ścieżką rozwoju. Odbywają się wydarzenia konsultacyjne - imprezy plenerowe na błoniach dla młodych ludzi oraz spotkania z ekspertami.
Stalowa_Wola_-_impreza.jpg
fot. Arch. UM w Stalowej Woli


24 sierpnia w mieście Stalowa Wola odbyła się impreza plenerowa na błoniach dla młodych za nami. Głównym celem wydarzenia pn. „Stalowa Wola Młode Miasto dla Młodych” było stworzenie przestrzeni do dyskusji z młodzieżą na temat przyszłości Stalowej Woli. Nie zabrakło także atrakcji towarzyszących, jak gigantyczny tor przeszkód, mobilny pumptrack czy festiwal kolorów.

Zachęcam do aktywnego włączenia się w proces tworzenia nowej ścieżki rozwoju miasta i składania dobrych pomysłów na różnego rodzaju przedsięwzięcia. Od tego zależą szanse Stalowej Woli na pozyskanie 40 mln zł na działania rozwojowe – zwrócił się do zebranej młodzieży Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. Wspólnie wypracowane pomysły mają szansę stać się częścią projektu ubiegającego się o środki norweskie.

Dyskusję wraz z prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym poprowadził youtuber Kuba Urbaniak. Wszystkie głosy młodych zapisywano na wielkiej kostce pomysłów. Stalowowolskiej młodzieży marzy się m.in.: dirt park – specjalny tor do jazdy z przeszkodami, rozbudowa obecnego skateparku, modelarnia, park trampolin, ścianki wspinaczkowe, aqua park, ogród botaniczny, tor gokartowy, młodzieżowe studio nagrań, czy posadzkowe fontanny na osiedlach. Młodzi chcieliby też więcej imprez/koncertów, schronisk i zielonych terenów w mieście.


2 i 3 września odbyły się spotkania ekspertów ze Związku Miast Polskich z władzami miasta oraz członkami Zespołu Roboczego i Sterującego. Celem spotkań było m.in. omówienie będącego na finiszu Programu Rozwoju Instytucjonalnego i Lokalnego tworzonego przez członków zespołów pod okiem autorytetów z ZMP.

Do 10 września został przedłużony termin składania Kart Pomysłów na działania, które pozwolą miastu podążać NOWĄ ŚCIEŻKĄ ROZWOJU, zrealizować opracowaną wspólnie z mieszkańcami WIZJĘ Stalowej Woli w 2050 r. i poradzić sobie z największymi problemami miasta. Najlepsze pomysły zostaną wpisane do Planu Rozwoju Lokalnego lub Planu Rozwoju Instytucjonalnego i będą miały szansę uzyskać dofinansowanie z tzw. funduszy norweskich”, jako element lub działanie partnerskie projektu gminy Stalowa Wola. 

Zapraszamy również do obejrzenia wywiadu z Wiesławą Kwiatkowską, ekspertem Związku Miast Polskich, opiekunem Stalowej Woli na drodze do pozyskania dotacji z funduszy norweskich.

Więcej informacji


POZOSTAŁE ARTYKUŁY