Kontynuujemy doskonale przyjęty cykl #webinarEIB dedykowany Jednostkom Samorządu Terytorialnego. Kolejna odsłona już 30 czerwca, a zagadnienie, które zostanie omówione, to:
„Udostępnianie informacji publicznej - zasady, problemy, nadużywanie prawa do informacji”
Temat - znany, uregulowany prawnie. A jednak wzbudza wątpliwości i pozostaje - niestety - źródłem wielu kłopotów. Aż chciałoby się napisać: kto nigdy nie miał problemów związanych z udostępnianiem informacji publicznej, niech pierwszy rzuci kamieniem! Dlatego proponujemy spotkanie, podczas którego odpowiemy na pytania i przedstawimy kluczowe kwestie obejmujące:
Pojęcie informacji publicznej,
· Zasady udostępniania informacji publicznej na wniosek,
· Prawidłową oceną wniosku o udostępnienie informacji publicznej,
· Przebieg postępowania uruchamianego wnioskiem dostępowym,
· Rozstrzygnięcia podejmowane na skutek wniosku o udostępnienie informacji publicznej oraz ich weryfikację w postępowaniu odwoławczym, a także sądowo-administracyjnym,
· Problem nadużywania prawa do informacji publicznej.
Ekspertem będzie: Profesor Joanna Wyporska-Frankiewicz - doktor habilitowana nauk prawnych, Profesor Uniwersytetu Łódzkiego w Katedrze Polityki Prawa WPiA UŁ, radca prawny, członek orzekający Samorządowego Kolegium Odwoławczego, członek Kolegium oraz wiceprezes Sądu Arbitrażowego. Pomysłodawca i kierownik studiów podyplomowych na WPiA UŁ pt.: „Postępowanie egzekucyjne w administracji w świetle orzecznictwa sądów administracyjnych”. Autorka i współautorka wielu publikacji, w tym „Dostęp do informacji publicznej na wniosek w praktyce jednostek samorządu terytorialnego”.
Spotkanie ponownie poprowadzi: Katarzyna Rydlewska – Manager i Specjalista ds. ubezpieczeń Samorządów w EIB SA.Prowadzący postarają się rozwiać Państwa wątpliwości związane z omawianą problematyką: jeśli wystarczy czasu, zrobią to na żywo, a jeśli nie - wskazówki dotrą do zainteresowanych po wydarzeniu. Będzie to dla Państwa wsparcie w codziennej pracy.
Do zobaczenia 30 czerwca (środa) w godzinach 9:30 – 11:00. Aby wziąć udział wystarczy prosta rejestracja pod linkiem: http://bityl.pl/En4Dv oraz zainwestowanie swojego czasu - 1,5 godziny. Spotkanie jest bezpłatne, w pełni online.