Współpraca z organizacjami pozarządowymi z korzyścią dla mieszkańca - dla wielkopolskich JST
Jak zbudować owocną współpracę z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami? Wsłuchać się w ich potrzeby i stworzyć warunki do rozwoju? Na początek warto wziąć udział 19 marca w konferencji online.
pisop_logo-1.jpg

Konferencja pt. „O współpracy jednostek samorządu terytorialnego i organizacji społecznych z korzyścią dla mieszkańców, czyli …” odbędzie się 19 marca br. online i jest skierowana do włodarzy oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z Wielkopolski, którzy szukają rozwiązań i sposobów na podniesienie jakości współpracy z sektorem pozarządowy i mieszkańcami.

O swoich doświadczeniach w temacie współpracy międzysektorowej opowiedzą: Ryszard Grobelny (Prezydent Poznania w latach 1998-2014), reprezentanci Miasta i Gminy Pleszew: Arkadiusz Ptak (Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew) i Lucyna Roszak (prezeska Fundacji Animacja), reprezentanci Miasta Leszna: Anna Szymańska (pełnomocniczka ds. NGO w Lesznie) i Teresa Rękosiewicz (prezeska stowarzyszenia Wygraj Siebie).

Konferencja będzie także okazją do zapoznania się z założeniami Funduszy Unii Europejskiej na lata 2021–27, o czym opowie Andrzej Rybus-Tołłoczko
(Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych).

Uczestnicy Konferencji będą również zaproszeni do udział w projekcie WARNiK, w ramach którego wypracowywane będą nowe rozwiązania sprzyjające współpracy międzysektorowej w wybranych 12 gminach Wielkopolski, np. ogłoszenia konkursów dla organizacji społecznych w nowych obszarach, czy wprowadzenie zamówień społecznie odpowiedzialnych .

Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Centrum PISOP oraz norweska firma Newschool, które w partnerstwie realizują projekt WARNiK z dotacji programu Aktywni Obywatele –Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Zgłoszenia do udziału w konferencji można przesyłać do 17 marca. Formularza zgłoszeniowy online dostępny jest pod linkiem: Formularz zgłoszeniowy na konferencję online (google.com)

Informacji na temat wydarzenia, a także projektu udziela: Beata Grzegorzewska (601 673 944 lub beata.grzegorzewska@pisop.org.pl).

Zapraszamy serdecznie!

Załączniki:
Program konferencji


POZOSTAŁE ARTYKUŁY