Liderzy o skutecznej komunikacji z mieszkańcami
W dniach 5-6 października br. w Starachowicach odbyło się drugie spotkanie Sieci Wymiany Doświadczeń dla LIDERÓW miast biorących udział w Programie „Rozwój lokalny”.
_AN_1664.jpg

Ideą sieci są wspólne spotkania, w trakcie których liderzy miast Prezydenci oraz Burmistrzowie dzielą się ze sobą swoją wiedzą, dobrymi praktykami, doświadczeniami i pomysłami w wykorzystaniu szans i pokonywaniu wyzwań istotnych dla realizacji Planów Rozwoju Lokalnego i Planów Rozwoju Instytucjonalnego.

Tym razem włodarze miast dyskutowali o skutecznych formach komunikacji z mieszkańcami na bazie m.in. social mediów. Dzisiejsza rzeczywistość wymaga od samorządowców skutecznej i szybkiej komunikacji ze swoimi mieszkańcami, która dotyczy nie tylko konsultacji i wyboru najważniejszych inwestycji, ale również ostrzegania przed niepokojącymi zjawiskami oraz budowy cyfrowego urzędu i ułatwienia mieszkańcom załatwiania ich spraw.

Oprócz sesji poświęconej skutecznej komunikacji z mieszkańcami, uczestnicy sieci wzięli udział w warsztatach. W tej części spotkania dzielili się swoimi doświadczeniami na temat komunikacji poprzez social media, rozmawiali o tym, jak skutecznie zarządzać kryzysem i wreszcie analizowali sprawdzone metody komunikacji bezpośredniej z mieszkańcami.

W spotkaniu w Starachowicach uczestniczyli liderzy z następujących miast: Cieszyn, Jasło, Jarosław, Starachowice, Krosno, Hajnówka, Ostrów Wielkopolski, Zawiercie, Rydułtowy, Przemyśl i Opoczno.

Koordynatorem sieci jest Przemysław Cichocki, doradca ZMP, którego w pracach wspomagają eksperci - Ryszard Grobelny i Tomasz Kayser.

Członkami SIECI DLA LIDERÓW są przedstawiciele: Cieszyna, Hajnówki, Hrubieszowa, Jarosławia, Jasła, Jeleniej Góry, Konina, Krosna, Kędzierzyna-Koźle, Niska, Opoczna, Ostrowca Świętokrzyskiego, Ostrowa Wielkopolskiego, Przemyśla, Rydułtowych, Stalowej Woli, Starachowic, Tarnowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Włocławka, Zabrza, Zawiercia, Złotowa, Łomży, Żarów i Żywca.

Spotkanie w Zabrzu zorganizowane zostało przez Związek Miast Polskich w ramach Programu „Rozwój lokalny”, finansowanego ze środków MF EOG na lata 2014 – 2021. Jednym z zadań tego programu jest budowanie Sieci Wymiany Doświadczeń (SWD) dla uczestników projektu oraz innych zainteresowanych miast.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY