Pierwsze spotkanie sieci EMPIRIE – MIASTO DOSTĘPNE I SPRAWIEDLIWE
Ruszyła kolejna sieć EMPIRII – nowego przedsięwzięcia ZMP. 27 i 28 kwietnia br. w Starachowicach odbyło się inauguracyjne spotkanie Sieci Wymiany Doświadczeń MIASTO DOSTĘPNE I SPRAWIEDLIWE.
Starachowice2.png
fot. Archiwum ZMP

Empiria Miasto Dostępne i Sprawiedliwe to Sieć Wymiany Doświadczeń koncentrująca się na tematyce społecznej. Uczestnicy podejmują wyzwania związane z potrzebami seniorów i innych grup wymagających wsparcia oraz z problematyką szeroko pojętej dostępności.

Pierwsze spotkanie odbyło się 27 i 28 kwietnia 2022 w Starachowicach. Członkowie sieci wyłonili tematy, które w przyszłości będą wspólnie analizować. Są to między innymi:
- Polityka senioralna;
- Centrum Usług Senioralnych;
- Centrum Aktywności Społecznej;
- Aktywizacja osób z niepełnosprawnością;
- Centrum NGO.

Ustalono, że na kolejnym spotkaniu sieci zaplanowanym jesienią w Sokołowie Podlaskim uczestnicy omawiać będą problematykę dostępności w miastach.

Uczestnikami sieci są przedstawiciel miast: Cieszyn, Goleniów, Jarocin, Jasło, Kędzierzyn – Koźle, Mielec, Przemyśl, Sokołów Podlaski, Starachowice, Zgierz, Złotów.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Związek Miast Polskich w ramach Programu „Rozwój lokalny”, finansowanego ze środków MF EOG na lata 2014 – 2021. Jednym z zadań tego programu jest budowanie Sieci Wymiany Doświadczeń (SWD) dla uczestników projektu oraz innych zainteresowanych miast.

Więcej na temat EMPIRII - TUTAJ

Zapraszamy do współpracy!

POZOSTAŁE ARTYKUŁY