Sieć MIASTO PRZEDSIĘBIORCZE - początek pracy
W dniach 12-13 maja 2022 r. w gościnnym Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się inauguracyjne spotkanie Sieci Wymiany Doświadczeń – MIASTO PRZEDSIĘBIORCZE w ramach nowego przedsięwzięcia ZMP - EMPIRIE.
MicrosoftTeams-image__22_.png
fot. Archiwum ZMP

Sieć współtworzy 14 miast, które chcą się dzielić ze sobą swoją wiedzą, dobrymi praktykami, doświadczeniami i pomysłami z zakresu realizowanych przedsięwzięć związanych z przedsiębiorczością i turystką.

Pierwszemu dniu spotkania towarzyszyło „przełamywanie lodów”, ale także zostały wypracowane podstawowe zasady dalszej współpracy. Zwieńczeniem dnia była przygotowana przez Zbigniewa Wesołowskiego, Głównego specjalistę ds. obsługi inwestorów w Wydziale Planowania i Rozwoju Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim prezentacja inwestycji typu brownfield realizowanych w mieście, która jednocześnie była wprowadzeniem do głównej atrakcji następnego dnia.

W drugim dniu członkowie sieci wspólnie z doradcami ZMP wypracowali plan pracy określający tematykę dalszych spotkań. Zwieńczeniem dnia była wizyta studyjna na terenie Starej Huty, jednej z najstarszych stref przemysłowych w Polsce typu brownfield. Podczas wizyty zostało przedstawione studium przypadku - Modelowa współpraca miasta z przedsiębiorcą. Wizyta w Walcowniach Ostrowieckich WOST S.A.

Koordynatorami sieci MIASTO PRZEDSIĘBIORCZE są Kamil Niklewicz i Marek Gabzdyl, którzy wraz ekspertami Jarosławem Górskim i Adamem Mikołajczykiem, wspólnie animując prace sieci.

Więcej na temat EMPIRII - TUTAJ 

POZOSTAŁE ARTYKUŁY