Gliwice – Miasto kupiło ozonatory
Gliwice kupiły 13 profesjonalnych generatorów ozonu. Pomogą w dezynfekowaniu pomieszczeń w Szpitalu Miejskim nr 4 oraz miejskich instytucjach i placówkach, które muszą działać mimo epidemii.
Gliwice-ozonatory.jpg
fot. gliwice.eu

Ozonowanie to jedna z nowoczesnych metod przeprowadzenia dokładnej dezynfekcji pomieszczeń, która nie wymaga użycia środków bakteriobójczych. Zamiast nich jest stosowany ozon. Generatory mogą oczyszczać powietrze i powierzchnie z bakterii, wirusów, alergenów czy grzybów. Są szeroko wykorzystywane w obecnej sytuacji epidemicznej, bo zmniejszają ryzyko zakażeń i infekcji. Sprawdzają się zwłaszcza w połączeniu z innymi metodami dezynfekcji.

Gliwice kupiły 13 profesjonalnych generatorów ozonu, z czego 12 o wydajności 10 000 mg/h.

Przy ich pomocy można odkażać m.in. pomieszczenia medyczne. Mogą wspomagać także dezynfekcję środków ochrony osobistej, rękawic, przyłbic czy kombinezonów. Są łatwe w obsłudze – w zależności od wielkości pomieszczenia czy powierzchni, określa się odpowiedni czas pracy urządzenia i poziom ozonu. Przykładowo 50 m3 dezynfekuje się takimi generatorami w niespełna 10 minut, a 300 m3 – w niecałą godzinę. Podczas ozonowania w pokoju czy sali nie mogą być obecni pracownicy, pacjenci czy personel medyczny. Trzynaste z kupionych urządzeń ma jeszcze większą wydajność (do 46 000 mg/h) i umożliwia sprawne dezynfekowanie największych pomieszczeń.

Do Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach mają trafić od razu 2 urządzenia, ale w razie potrzeby, można ich dostarczyć więcej. Urządzenia będą także wykorzystywane do prowadzenia dezynfekcji w innych obiektach, w których nieprzerwanie świadczone są ważne usługi dla mieszkańców. To np. domy pomocy społecznej i Ośrodek Pomocy Społecznej oraz budynki Urzędu Miejskiego. Posłużą również m.in. do odkażania pojazdów Straży Miejskiej.

Na bieżąco monitorujemy sytuację w mieście i będziemy kierować generatory ozonu tam, gdzie będą najbardziej potrzebne. To niewielkie urządzenia, łatwo je przewozić i chcemy, żeby były wykorzystywane w różnych miejscach, w jak najszerszym zakresie – podkreśla Tomasz Wójcik, dyrektor Centrum Ratownictwa Gliwice.

W ubiegłym tygodniu miasto kupiło szpitalowi także 2 oczyszczacze powietrza.

Więcej informacji


POZOSTAŁE ARTYKUŁY