Konkurs obejmuje kraje priorytetowe Polskiej pomocy takie, jak Gruzja, Mołdawia, Ukraina, Liban, Palestyna, Kenia, Senegal, Etiopia i Tanzania oraz uwzględnia pozostałe kraje Afryki. Jednostki samorządu terytorialnego mogą składać w konkursie PPR 2023 oferty na rzecz Ukrainy, Mołdawii i Gruzji (por. regulamin konkursu, tabela z pkt 2). Budżet konkursu wynosi 16 000 000 zł.
O przyznanie dotacji mogą ubiegać się: organizacje pozarządowe, niepubliczne szkoły wyższe, izby gospodarcze i izby rolnicze, publiczne szkoły wyższe, instytuty badawcze, Polska Akademia Nauk oraz jej jednostki naukowe i organizacyjne oraz jednostki samorządu terytorialnego.
Ofertę należy złożyć w wersji elektronicznej, w terminie do dnia 18 maja 2023 r., do godziny 23:59, w sposób opisany w Regulaminie konkursu. Oferty, które wpłyną po terminie, nie będą rozpatrywane, ani nie będą podlegały opiniowaniu.
Szczegółowy zakres konkursu, sposób przygotowania oferty, warunki, jakie musi spełnić podmiot przystępujący do konkursu oraz sposób udostępnienia wzoru oferty i niezbędnych załączników określa Regulamin konkursu (wraz z załącznikami: wzorem umowy dotacji i wytycznymi dla oferentów), zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronach internetowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych:
www.gov.pl/dyplomacja i https://www.gov.pl/web/polskapomoc
oraz (po zalogowaniu) także w aplikacji eGranty na stronie https://egranty.msz.gov.pl/.
Pytania, dotyczące konkursu należy przesyłać w czasie trwania naboru ofert na adres konkursy.polskapomoc@msz.gov.pl, z podaniem w tytule korespondencji nazwy konkursu oraz nazwy organizacji zadającej pytanie.
W załączeniu prezentacja, która zawiera przydatne informacje dla oferentów.