Metoda URBACT włącza się w proces transferu dobrych praktyk powstałych dzięki zrealizowanym projektom w programie Urban Innovative Actions. Posłuży to do lepszego zrozumienia projektów, dostosowania do warunków krajowych i przygotowania do adaptacji innowacyjnego rozwiązania UIA!
Czego można się spodziewać?
W oparciu o sukces modelu Sieci Transferu URBACT, Program URBACT i Urban Innovative Actions (UIA) opracowały pilotażowy mechanizm transferu projektów zrealizowanych w ramach UIA. W ramach pilotażu powstaną maksymalnie cztery sieci, których celem będzie adaptacja innowacyjnych projektów UIA i opracowanie planu inwestycyjnego pozwalającego na ich wdrożenie. Każda sieć będzie składać się z 4 partnerów, w tym miasta wiodącego UIA.
Projekt będzie okazją do wspólnej wyprawy oraz odkrywania i dzielenia się praktycznymi doświadczeniami, które wzmocnią pozycję interesariuszy i zmienią sposób funkcjonowania miasta. Wszystko to odbywa się przy użyciu sprawdzonej metody wymiany i uczenia się URBACT z wykorzystaniem narzędzi dostosowanych do Państwa potrzeb i przy wsparciu ekspertów i pozostałych partnerów sieci.
Jak aplikować?
Prosimy się dokładnie zapoznać się z Zakresem Wymagań (Terms of Reference) oraz Przewodnikiem dla wnioskodawców (Guide for Applicants) i wszystkimi innymi dokumentami, które można znaleźć w sekcji Przydatne dokumenty poniżej.
Prosimy zapoznać się z zarysami projektów UIA na platformie projektowej Marketplace, wybrać te, którymi jesteście zainteresowani i nawiązać kontakt z partnerem wiodącym (miastem realizującym projekt).
Z kim się skontaktować?
Wszystkie pytania związane z naborem na sieci Mechanizmu Transferu UIA należy kierować na adres: uiatm@urbact.eu.
Przydatne dokumenty:
Zakres wymagań i obowiązków - Zaproszenie do utworzenia maksymalnie czterech sieci Mechanizmu Transferowego UIA
Przewodnik po sieciach mechanizmów transferu UIA
Podręcznik programu URBACT III
Program operacyjny URBACT III
Termin składania zgłoszeń drogą elektroniczną upływa z dniem 1 lutego 2021 r. o godz. 15.00 CET.
Zainteresowane miasta prosimy o kontakt na adres mailowy koordynatora Krajowego Punktu aldo.vargas@zmp.poznan.pl
Istnieje możliwość wyszukania partnerów miejskich z innych krajów UE. Koordynator służy pomocą w tym zakresie.