Polsko-Szwajcarski Program Rozwoju Miast. Cykl webinarów szkoleniowych
Trwa nabór projektów w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast. Związek Miast Polskich przygotował dla uczestników naboru serię szkoleń (webinarów). Ich tematy są ściśle powiązane z konkretnymi celami szczegółowymi Programu.
plan-webinarow-szwajcar-www.jpg

Przypomnijmy, że 7 marca 2024 roku ogłoszony został nabór projektów w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast, a wraz z nim ruszyło Centrum Konsultacyjne dla miast. Do udziału w naborze wniosków o dofinansowanie zaproszonych jest 139 miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze.

Celem Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast jest podnoszenie jakości życia mieszkańców średnich miast tracących funkcje miejskie oraz zmniejszanie różnic społeczno-gospodarczych w średnich polskich miastach i pomiędzy nimi, a także zmniejszanie dysproporcji społeczno-gospodarczych między krajami Unii Europejskiej. To kompleksowe przedsięwzięcie wymaga wszechstronnej wiedzy i umiejętności. Dlatego Związek Miast Polskich przygotował serię szkoleń (webinarów), które mają wesprzeć uczestników naboru w efektywnym zagospodarowaniu posiadanej wiedzy oraz rozwijaniu ich kompetencji. Plan webinarów stanowi skrupulatnie opracowany zestaw tematów szkoleniowych, które są powiązane z konkretnymi celami szczegółowymi Programu.

Cykl szkoleń ruszył z początkiem kwietnia. Webinary zostały tak zaprojektowane, aby uczestnicy mogli pogłębić swoje zrozumienie trzynastu obszarów tematycznych (OT), które wynikają bezpośrednio z sześciu obszarów merytorycznych (OM) i są zgodne z głównymi założeniami Programu. Każda sesja skupia się na unikalnych wyzwaniach oraz potencjalnych możliwościach rozwoju, charakterystycznych dla poszczególnych OT. Dostęp do wszystkich zarejestrowanych webinariów będzie możliwy w Bazie Wiedzy na stronie wsparciemiast.pl, co zapewnia uczestnikom naboru nieograniczone możliwości korzystania z tych zasobów.

Webinary są prowadzone przez wyspecjalizowane zespoły ekspertów, dedykowane dla każdego z obszarów tematycznych (OT). Ich celem jest nie tylko podzielenie się praktyczną wiedzą opartą o najnowsze trendy i sprawdzone metody, ale również integracja i synergia działań w ramach poszczególnych obszarów merytorycznych, co stanowi klucz do osiągnięcia kompleksowego rozwoju i realizacji celów Programu.

Zapraszamy na stronę programu, gdzie znajduje się całościowy plan webinarów (pogrupowanych chronologicznie). Szczegółowe informacje na ich temat będą się pojawiać sukcesywnie na stronie wsparciemiast.pl.


POZOSTAŁE ARTYKUŁY